Wina gruzińskie podbijają Wrocław: kolejne warsztaty z degustacją

19 czerwca, we Wrocławiu,  odbyło się kolejne seminarium z degustacją wyjątkowych win gruzińskich skierowane do branży. Tym razem Narodowa Agencja Wina z Gruzji, we współpracy ze Stowarzyszeniem Sommelierów Polskich zaprosiła do udziału w wydarzeniu dolnośląskich sommelierów.

Prelegentką podczas spotkania była Keti Prangulaishvili, ambasadorka win gruzińskich w Polsce. Ekspertka przeprowadziła uczestników przez fascynujące regiony winiarskie Gruzji, prezentując również bogactwo szczepów pochodzących z tego kraju.

Warsztaty nie tylko dostarczyły solidnej dawki wiedzy o metodzie produkcji wina w qvevri, praktykowaną w Gruzji oraz jej regionach winiarskich, ale również umożliwiły degustację aż 7 wyselekcjonowanych win gruzińskich. Uczestnicy mieli okazję poznać różnorodność aromatów i smaków charakterystycznych dla win gruzińskich.

Podczas degustacji zaprezentowano następujące wina:

  • Schuchmann Wines Georgia, Mstvane, 14%, 2021
  • Churi Chinebuli, Tsitska, 11,5%, 2022
  • Château Mukhrani, Qvevri Dry White, 12,5%, 2018
  • Kapistoni Winery, Danakharuli, 12%, 2021
  • Tchotiashvili Family Vineyards, Rose Nitsa SB, 13%, 2018
  • Naberauli Wines, Aleksandrouli, 13%, 2021
  • Shiukashvili’s Wine Cellar, Saperavi, 13%, 2019

Narodowa Agencja Win z Gruzji, działając jako partner Stowarzyszenia Sommelierów Polskich, serdecznie zaprasza wszystkich zainteresowanych sommelierów do udziału w kolejnych warsztatach i eksploracji świata win gruzińskich. Można to zrobić również online – zapisując się na bezpłatny kurs wiedzy o winach z Gruzji, opracowany przez Napa Valley Academy we współpracy z Narodową Agencją Wina z Gruzji. Kurs w języku angielskim jest dostępny na stronie https://napavalleywineacademy.com/wines-of-georgia/

Top
Strona zawiera treści przeznaczone dla osób pełnoletnich. Czy masz ukończone 18 lat?