Jubileuszowe Targi ENOEXPO 2023 w Krakowie Pełne Gruzińskich Smaków

W dniach 8-10 listopada br. EXPO Kraków zamieniło się w mekkę miłośników wina podczas 20. Targów ENOEXPO. To jubileuszowe wydarzenie przyciągnęło uwagę niemal 300 wystawców oraz ponad 10 000 gości z branży HoReCa, bijąc rekord frekwencji.

 

W trakcie trwania targów EXPO Kraków tętniło życiem, a liczne szkolenia, pokazy, i wyjątkowe degustacje dopełniały bogatą ofertę. Na szczególne wyróżnienie zasługuje Masterclass, który poprowadziła ambasadorka win gruzińskich, Keti Prangulaishvili, we współpracy z redakcją magazynu Trybuszon, na którym prezentowano wyjątkowe wina gruzińskie oraz przybliżono gościom winiarskie regiony Gruzji i ich historię. 

Stoisko win gruzińskich obecne na głównej hali targowej było miejscem prezentacji winiarzy z Gruzji oraz ich produktów. Stoisko win gruzińskich stało się areną, gdzie producenci wina oraz Polscy importerzy mieli okazję zbudować nowe relacje biznesowe.

W drugim dniu targów, atmosfera winiarskiego święta przeniosła się do malowniczego zamku w Przegorzałach, gdzie zorganizowano kameralną kolację dedykowaną winiarzom z Gruzji, polskim importerom oraz gościom specjalnym. Wśród zaproszonych gości na kolacji nie zabrakło ambasadorki Gruzji w Polsce, która osobiście podziękowała za zaangażowanie organizatorów i ich wkład w rozwój gruzińskiego przemysłu winiarskiego. Jej słowa były nie tylko wyrazem wdzięczności, ale także podkreśleniem znaczenia współpracy i wymiany doświadczeń między krajami.

Kolacja w zamku była nie tylko kulinarnym doświadczeniem, ale również pełna atrakcji kulturowych. Goście mieli okazję podziwiać tradycyjne gruzińskie tańce ludowe, które wprowadziły ich w magiczną atmosferę tego kraju. 

Po intensywnych dniach targowych odbył Festiwal Win Gruzińskich, który odbył się w malowniczej starej zajezdni w Krakowie. To wydarzenie przyciągnęło ponad 500 gości, którzy mieli okazję nie tylko degustować wyborne gruzińskie wina, ale także delektować się gruzińskimi potrawami. 

„Tegoroczne targi i festiwal były niezwykle udane, a atmosfera pełna entuzjazmu i pasji sprawiła, że każdy uczestnik poczuł się jak część tej winnej podróży. Jestem pewna, że za rok będzie jeszcze lepiej!” – podsumowała Keti Prangulaishvili, ambasadorka win gruzińskich w Polsce.

Organizatorzy już teraz zapowiadają kolejną edycję ENOEXPO, która odbędzie się w EXPO Kraków w dniach 6-8 listopada 2024 roku. To zapowiedź kolejnej winnej podróży, która z pewnością przyciągnie zarówno znanych winiarzy, jak i nowych entuzjastów kultury winiarskiej. Nie pozostaje nic innego, jak oznaczyć te daty w kalendarzu i czekać z niecierpliwością na kolejny festiwal smaków, aromatów i niezapomnianych przeżyć. 

Top
Strona zawiera treści przeznaczone dla osób pełnoletnich. Czy masz ukończone 18 lat?