Kindzamaruli Marani

Kindzamaruli Marani

Kindzmarauli Marani powstała na terenie winnicy Kindzmarauli na początku XXI w. W 2005 roku ostatecznie zakończyła się kilkuletnia modernizacja jednej z najstarszych i najlepiej położonych winnic. Obecnie jest to w pełni wyposażona winnica, która dysponuje najnowocześniejszym sprzętem do przetwarzania winogron.

Stosowana technologia pozwala na zachowanie oryginalnych cech gruzińskich szczepów i jest gwarancją najwyższej jakości wina. Wina przechowuje się wbeczkach z dębu francuskiego. Winnica posiada również wysokiej klasy laboratorium do prowadzenia niezbędnych analiz chemicznych i mikrobiologicznych na wszystkich etapach procesu produkcji.

Właściciele winnicy zadbali też o enoturystykę. Można zwiedzać winnicę, poznać
historię i tradycję produkcji wina.
Dowiedzieć się o starożytnych szczepach winogron, uczestniczyć w zbiorach i obserwować produkcję słynnego gruzińskiego winnego destylatu – Czaczy. Od 2008 roku funkcjonuje w Kindzmarauli Marani Wine House, w którym można próbować i kupić 23 rodzaje endemicznych win gruzińskich.

Gruzja to kolebka winiarstwa. To tu odnaleziono najstarsze ślady, świadczące o rozwiniętej cywilizacji m.in. wytwarzającej wino przeszło 10 tysięcy lat temu. I to prawdopodobnie od mieszkańców dzisiejszej Gruzji uczyły się inne ludy tej trudnej szuki.

Więcej informacji na https://www.kindzmarauli.pl

Wybrane wina Kindzamaruli Marani
img12

Historia

View more
img12

Rodzaje szczepów

View more
img12

Metody produkcji

View more
img12

Apelacje

View more
img12

Producenci

View more
Top
Strona zawiera treści przeznaczone dla osób pełnoletnich. Czy masz ukończone 18 lat?