Gevelli

Gevelli

Winnica Gevelli Wine & Vineyards jest położona w niezwykle malowniczej dolinie Alazani, w apelacji Tsinandali. Składa się z 60 hektarów urzekająco pięknych terenów, idealnych do kultywowania tradycji winiarskiej. Bardzo unikatowy terroir jest odpowiedzialny za narodziny jednych z najwspanialszych gron Vitis Vinifera, jakie kiedykolwiek widział Świat. Dolina rzeki Alazani to magiczne miejsce, które uważane jest za kolebkę światowego winiarstwa. Najstarsze, znalezione w wykopaliskach ślady upraw i przetworzonych winogron, sięgają 6000 lat p.n.e.
Ziemia na której stoją uprawy Gevelli nosi nazwę Lionidzis Zvari – w tłum. „Ziemia Lionidzisa”, która pochodzi od jej dawnego XVIII wiecznego właściciela Solomona Lionidze, świetnego dyplomaty i kanclerza Króla Gruzji Erekle II. Winogrona kultywowane na winnicach Gevelli są uznawane za najbardziej wyjątkowe z całego mikroregionu Tsinandali i słyną z najwyższej jakości i niepowtarzalnego bukietu, które uwalniają podczas leżakowania.
Winiarnia Gevelli Wine & Vineyards jest wyposażona w najnowocześniejsze technologie i maszyny do produkcji wina, które w połączeniu z endemicznymi dla tego regionu szczepami winogron, wiekowymi tradycjami winiarskimi przekazywanymi w Gruzji od pokoleń oraz wielkiej miłości naszego Winemakera Levana Garibashviliego do wina, tworzy nowy standard na rynku gruzińskich win.

Więcej informacji na www.gevelli.eu

Wybrane wina Gevelli
img12

Historia

View more
img12

Rodzaje szczepów

View more
img12

Metody produkcji

View more
img12

Apelacje

View more
img12

Producenci

View more
Top
Strona zawiera treści przeznaczone dla osób pełnoletnich. Czy masz ukończone 18 lat?