Rzeszów- Festival Wschód Kultury

Sezon letni zaczęliśmy od Eventu na Srebrnej Górze, jednak nie zwalniamy tępa.

W przedostatni weekend czerwca, rozpoczynając na dobre lato, mogliście nas spotkać na Festiwalu Wschód Kultury w Rzeszowie. 

To największy festiwal muzyczny w tej części Polski. 

łączy elementy różnych gatunków muzycznych, teatru, fotografii, filmu i sztuk wizualnych.

Od 2013 roku Europejski Stadion Kultury odbywa się w ramach festiwalu Wschód Kultury integrującego środowiska artystyczne miast Polski Wschodniej i artystów krajów Partnerstwa Wschodniego (Armenii, Azerbejdżanu, Białorusi, Gruzji, Mołdawii i Ukrainy)”

 

Poznaj Smak Gruzji miało w planach wzięcie udziału w festiwalu od niezapomnianego występ gruzińskiego chóru Rustavi, wraz z zespołem LemON, który miał miejsce w 2017r podczas tegoż festiwalu. 

Po dwóch lat starań, oto jesteśmy!

 

W trakcie każdego z dni festiwalu, oferowaliśmy odwiedzającym Klub Festiwalowy nad Wisłokiem degustację gruzińskich win.

Jak zwykle wiele rozmawialiśmy o Gruzji i gruzińskiej kulturze. 

Mieliśmy okazję pracować z naszym przyjacielem, które przyjechał na zaproszenie projekt, jako gość specjalny eventu na Srebrnej Górze. Niewątpliwie dla odwiedzających było to ciekawe doświadczenie mianowicie – rozmawiać z Gruzinem po polsku!

Poza atrakcją jaką były degustacje win od Poznaj Smak Gruzji, Klub Festiwalowy oferował: festiwal food tracków, koncerty, pokazy filmowe oraz taneczne. 

Wielkim zainteresowaniem cieszyła się również, jak co roku „potańcówka” pod gołym niebem – silent disco.

 

Zapraszamy na kolejne edycje festiwalu, warto!

Śledźcie nasz profil FB w oczekiwaniu na kolejne eventy.

 

Top
Strona zawiera treści przeznaczone dla osób pełnoletnich. Czy masz ukończone 18 lat?