Pierwszy Georgian Grand Tasting w Polsce

Już 20 czerwca przy ulicy Chłodnej 31 w Warszawie odbędzie się Georgian Grand Tasting 2024. Będzie to zamknięte wydarzenie skierowane do branży winiarskiej: importerów, dystrybutorów, sommeleriów oraz dziennikarzy. Podczas wydarzenia będzie można zapoznać się z portfolio kilkudziesięciu gruzińskich winnic, poznać producentów, spróbować wyjątkowych win i wziąć udział w masterclassach.

 

 

Wina z Gruzji cieszą się w Polsce rosnącą popularnością, o czym szerzej można przeczytać w artykule Polacy coraz bardziej rozsmakowują się w winach z Gruzji. Georgian Grand Tasting to nie tylko możliwość spotkania z gruzińską kulturą winiarską, ale także szansa na nawiązanie partnerstw biznesowych. Wydarzenie jest organizowane przez Narodową Agencję Wina z Gruzji i dedykowane profesjonalistom z branży winiarskiej, sommelierom oraz mediom.

To znakomita okazja, aby poznać i docenić bogactwo 8000-letniej gruzińskiej kultury winiarskiej. Podczas Georgian Grand Tasting, kilkudziesięciu winiarzy z Gruzji zaprezentuje szeroką gamę stylów winiarskich. Od nowoczesnych, po wina wytwarzane tradycyjną metodą długiej maceracji w oryginalnych naczyniach zwanych qvevri.

W ramach wydarzenia odbędą się także dwa unikalne masterclassy z Szymonem Milonasem i Keti Prangulaishvili, które pozwolą na głębsze zrozumienie unikatowych cech i historii win gruzińskich. Liczba miejsc na oba masterclassy jest ograniczona i uczestnictwo w nich wymaga wcześniejszego zapisania się.

 

 

Georgian Grand Tasting rozpocznie się o godzinie 11:00 i potrwa do godziny 17.30.

Wydarzenie jest zamknięte i skierowane do branży winiarskiej: importerów, dystrybutorów, sommeleriów oraz dziennikarzy.

 

Udział w wydarzeniu oraz masterclassach mogą wziąć wyłącznie osoby pełnoletnie po uprzednim zarejestrowaniu TUTAJ.

Georgian Grand Tasting został objęty honorowym patronatem Ambasady Gruzji w Polsce, a patronat medialny nad eventem objęli: redakcja Food Service, magazyn Trybuszon, magazyn Restauracja, serwis wiadomoscispozywcze.pl, Stowarzyszenie Kobiety i Wino i Winokąt.

Top
Strona zawiera treści przeznaczone dla osób pełnoletnich. Czy masz ukończone 18 lat?