Made in Qvevri2, tylko naturalnie!

Tak wydarzenie na Srebrnej Górze, na swoim profilu społecznościowym, opisał J.E. Ambasador Gruzji Ilia Darchashvili:

„Zakopaliśmy QVEVRI u stóp Kościoła NMP w Zespole Klasztornym oo. Kamedułów na Bielanach (XVII w), w Winnicy Srebrna Góra …” – napisał na swoim profilu FB Marcin Świątkowski, pomysłodawca przedsięwzięcia.

A tak ten dzień wspomina montażysta filmu – Marcin Pieprzak z Pieprzak Media:

„To emocjonujący dzień, w pełnej zgodzie z gruzińskimi tradycjami, w Srebrnej Górze osadzono w ziemi pierwsze gruzińskie Qvevri.”

„Mamy to! Premiera filmu w otoczeniu przyjaciół (a nawet ambasadora Gruzji w Polsce), w pięknych okolicznościach przyrody Winnica Srebrna Góra”

Tegoroczna edycja imprezy na Srebrnej Górze, przyniosła prawdziwy przełom.
Od tego roku śmiało będziemy mogli powiedzieć, że zajęliśmy się konkretną pracą… zrobieniem wina. Już nie tylko jego reklamowaniem i przeprowadzaniem degustacji, a prawdziwą pracą u podstaw.

Do tego wszystko dla Was nakręcimy w II sezonie Made in qvevri!
Dla przypomnienia – w pierwszej części uczyliśmy się sztuki lepienia tego naczynia.
Z sukcesami. Adam z Żywej Pracowni wykonał dla nas dwa piękne qvevri o pojemności 300l i 600l. Niestety podczas wypalania na Festiwalu Pannonica-obie pękły.

Aby nie ryzykować, a zrealizować nasz plan produkcji wina tradycyjną gruzińską metodą (kachetyńską), postanowiliśmy sprowadzić qvevri z Gruzji. Droga była długa… Ale ostatecznie qvevri trafiło do 3 winnic w Polsce.

Śledźcie odcinki Made in qvevri II na kanale Youtube i naszym FB.

Premiera już dziś.

Qvevri2Qvevri2Qvevri2

Top
Strona zawiera treści przeznaczone dla osób pełnoletnich. Czy masz ukończone 18 lat?