Festiwal jednoczący kultury – wschód kultury

Koniec lata obfitował w niezwykłe wydarzenia, w których braliśmy udział! ? 

Festiwal jednoczący kultury – Wschód kultury był jednym z nich. 

 

Wschód Kultury to projekt kulturalny integrujący środowiska artystyczne miast polski wschodniej (Białegostoku, Lublina, Rzeszowa) i artystów krajów Partnerstwa Wschodniego (Armenii, Azerbejdżanu, Białorusi, Gruzji, Mołdawii, Ukrainy), realizowany przez Narodowe Centrum Kultury oraz trzy wspomniane miasta. Ideą projektu jest wspólne odkrywanie tego, co niepowtarzalne w każdej z kultur, a także wymiana doświadczeń artystycznych. „ 

 

Festiwal nazywany Wschodem Kultury i też nawiązaniem do miejsca, w którym się odbywa, czyli wschodniej części Polski. 

Dzięki temu organizatorzy promują mniejsze polskie miasta, takie jak Rzeszów, a my jako Poznaj smak Gruzji mamy okazję poznać gruzińskich miłośników wina i przybliżyć im gruzińską tradycję winiarską 😀 

 

? W pobliżu małej festiwalowej sceny, na naszym stoisku nad Wisłokiem, można było nie tylko posmakować, ale także kupić najlepsze gruzińskie wina. 

 

Ponadto, korzystając z okazji, że byliśmy w Rzeszowie, odwiedziliśmy restaurację z gruzińskim duchem – Wina dajcie, która znajduje się na ul. 3 maja 9. 

Znajdziecie w niej wina z miejscowości Kvareli w Gruzji, z winnicy Kakheti Co. 

Zorganizowaliśmy tam warsztaty – Niesamowity świat gruzińskich win – pod okiem Mariusza Kapczyńskiego (Vinisfera.pl), degustowaliśmy wina i gruzińskie specjały kulinarne! 

 

Serdecznie dziękujemy za gościnę Restauracji Wina Dajcie- koniecznie odwiedźcie to miejsce! 

 

Nie mogliśmy wymarzyć sobie lepszego zakończenia wakacji!

Top
Strona zawiera treści przeznaczone dla osób pełnoletnich. Czy masz ukończone 18 lat?