Degustacja „Kiss me, Kisi” na targach ENOEXPO

Za nami Międzynarodowe Targi Wina w Krakowie ENOEXPO – największe i najważniejsze wydarzenie winiarskie w Polsce. Dla przedstawicieli winnic z Gruzji było szczególnie ważne, ponieważ swoją ofertę zaprezentowało tu 24 producentów. Wydarzeniem towarzyszącym była degustacja „Kiss me, Kisi”.

ENOEXPO 2022

Jak piszą organizatorzy ENOEXPO to profesjonalne spotkanie branżowe łączące producentów z różnych stron świata z importerami oraz importerów z dystrybutorami i sektorem HoReCa. Prezentacje win oraz innych alkoholi z różnych zakątków świata połączone są tu ze spotkaniami, warsztatami i degustacjami.

Fot. Zdjęcie stoiska gruzińskiego (źródło: profil ENOEXPO na Facebooku)

Kiss me, Kisi

National Wine Agency of Georgia także była obecna na wydarzeniu wraz z przedstawicielami 24 gruzińskich winnic. Podczas targów na wyróżniającym się stoisku Gruzinów prezentowana była bogata oferta wina. Ponadto ambasador win gruzińskich w Polsce, Szymon Milonas,  przybliżył odwiedzającym gościom szczep Kisi. Podczas degustacji „Kiss me, kisi” można było spróbować aż 20 różnych win.

Wina naturalne

„Podążając za najciekawszymi trendami, podczas tej edycji zwracamy uwagę na wina naturalne, które produkuje się z poszanowaniem dla środowiska i z minimalną ingerencją człowieka. Na świecie wzbudzają one coraz większe zainteresowanie,  pojawiając się w kartach znanych restauracji oraz ofercie sklepów winiarskich” – czytamy w opisie targów.

To m.in. z tego powodu wina gruzińskie cieszyły się popularnością nie tylko na stoisku gruzińskim. Kwartalnik „Trybuszon” zorganizował dwie degustacje poświęcone gruzińskim winom naturalnym wytwarzanym w Qvevri. Goście mogli spróbować Khikhvi 2016, Tavkveri 2017, Saperavi Reserve 2014 czy Muskaturi 2018. Poznali także historię gruzińskiego winiarstwa i działanie tradycyjnych winnic gruzińskich, dowiedzieli się jak zbudowane jest Qvevri i na czym polega technologia wytwarzania wina tą tradycyjną metodą.

***

Producenci gruzińskiego wina obecni na ENOEXPO w Krakowie to Royal Khvanchkara, Schuchmann Wines Georgia, Chelti Winery, Bolero & Company, Vaziani, Marani, Kakhuri Gvinis Marani, Acto (Bediani), Qimerioni, Winery Khareba, Shumi Winery, Mtsvane Estate, Mukuzani Estate, Ikalto Winery, Dugladze Wine Company LLC, Mtevino, Winery Gurjaani, Twins Wine House in Napareuli, Binekhi Winery, Rtvelisi, Kartveli LLC, Kartuli Marani, Corporation Kindzmarauli and Tsereteli Wines and Spirit.

 

 

 

Top
Strona zawiera treści przeznaczone dla osób pełnoletnich. Czy masz ukończone 18 lat?